Základní konstrukce

Konstrukce všech našich přístrojů je vertikální. Umožňuje vedení vzduchu v přístroji nejjednodušším přímočarým způsobem bez zalomení, a proto vysavače tohoto typu dosahují nejlepších sacích výkonů.

Motor

Pro odstranění vibrací a nízkou hlučnost je motor vysavače umístěný v kapsuli a dále je vybavený tepelnou pojistkou. Motory ve všech přístrojích jsou typu Long Life s dvojnásobnou životností, což znamená cca 12000 hod. provozu ve srovnání s cca 6000 hod. u běžných vysavačů. Téměř ve všech případech jsou použity špičkové motory firmy AMETEK.

Použité materiály

Téměř ve všech případech je základní konstrukce kovová a přístroje jsou vybaveny kovovými zátěžovými kolečky s gumovým dezénem. Ostatní plastové součástky jsou vyrobeny z plastů určených pro vysokou zátěž.

Profesionální příslušenství

Kovové sací trubice, hadice prodloužená 2,5 m. Sací hubice s kovovým základem. I malé hubice jsou větších rozměrů.

Filtrace

Filtrace je řešena a popsána u každého vysavače zvlášť. Použity jsou různé typy filtrace od mikrofiltrů, pěnových filtrů, filtrů HEPA až po nejnovější filtry MF. Filtrace MF – multi filtry – pracuje na principu samo otřepu filtračních vaků v průběhu vysávání.

Přívodní kabel

U většiny přístrojů se používá 15 m přívodní kabel. Díky tomu je pracovní dosah vysavačů více jak 18 m. Nejnovější model PROFI 1.2.1 je vybavený mechanickým navijákem umístěným ve víku vysavače, což zvyšuje komfort obsluhy. Kabel navinete za pouhých 10 vteřin.